General Mobile GM 20 Pro’da Patlama Vakası!

Yerli üreticimiz olan General Mobile, en son GM 21 serisini oluşturan 3 cihazını ve iki adet kablosuz kulaklığını tanıtmıştı.Bundan yaklaşık bir yıl önceyse GM 20 serisi tanıtılmıştı. Ve bir kullanıcı, patlayan GM 20 Pro cihazını paylaştı. Gelin detaylara bakalım.

Kullanıcının belirttiğine göre, 2 aylık olan cihaz şarjdayken bu duruma geldi. Resimlerde de batarya soketi kısmındaki hasarı görebilirsiniz. Bu olaydan sonra cihazı yetkili servise gönderen tüketici beklemediği bir tavırla karşı karşıya kaldı.

Servis Formu

Firma hatayı kullanıcıda buldu.Teknisyen, “Cihaz dışarıda ısıtılmış arka kasa,anakart,ekran ve batarya zarar görmüş onarım 2040TL” gibi bir not düşmüş. 2040 TL ise sıfır bir GM 20 Pro’nun ücreti. Kullanıcıysa olayın şarjda gerçekleştiğini söylemişti. Firmanın mağduriyeti gidermemesi bunun üstüne kullanıcı hatası denilip sıfır cihaz ücreti çıkarılması eleştirilere sebep olacaktır.

Umarız ki firma bu mağduriyeti giderir. Sonuçta olay basit bir temel işlev olan şarj sırasında yaşanmış. Bu tarz olaylar Xiaomi,Samsung gibi büyük firmalarda da yaşanmıştı fakat genellikle mağduriyet giderilmişti. Fakat burda giderilmeyen bir mağduriyet söz konusu.

Kaynak

Berkay Kınacı

Amatör yazar

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçinde Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle