Redmi K40 Ultra yolda! Tüm Özellikleriyle Sızdırıldı.

Redmi, 2020 yılında, kuruluşunun 10. yılına özel Redmi ve Mi serisinin amiral gemilerinin Ultra varyantını çıkartmıştı. Redmi K30 Ultra, Redmi K30 ailesinin en iyi ve rakiplerine göre en iddialı cihazı olmuştu. Redmi, bu yıl yine Ultra serisi cihazlarını tanıtmaya devam ediyor. Redmi K40 Ultra, Xiaomi tarafından 4 aydır geliştirilmekte. Cihazın adından da anlaşılacağı gibi Ultra özellikleri taşıyan ancak uygun fiyatlı bir cihaz olacağını anlayabiliyoruz. Redmi K30 Ultra, OnePlus Nord 2 gibi rakiplerinin bütün büyüsünü bozacak.

https://twitter.com/xiaomiui/status/1381224403481034752

İlk olarak Nisan ayında tespit ettiğimiz bu cihaz MediaTek Dimensity CPU, 120 Hz 20:9 AMOLED ekran ve yüksek çözünürlülüklü üç ya da dörtlü kamera kurulumu ile gelecek. Cihazın 64MP ve 108MP olarak 2 farklı modeli olacak ve Hindistan, Global ve Çin için üç ya da dört farklı isimlendirmeye sahip olması bekleniyor. İki cihazın kod adları ve kameraları farklı olsa da ortak bir yazılımı kullanacak. Cihazların Agate, Agategl, Agatein ve Amber olarak dört adet kod adı bulunuyor. 108MP olan modelin K11T olduğunu Çin ve Hindistan’a özel olacaktır, 64MP olan model ise K11R ve Global markette satışa sunulacaktır.

Amber, Agate cihazının aynısıdır. Kod adlarının anlamlarına baktığımızda ikisinin de değerli taştır. Ancak “amber”‘in rengi sarıdır. Sarı renk POCO’yu temsil etmektedir. Bu sebepten dolayı Redmi K40 Ultra’nın Global Pazarda POCO F3 Pro olacağını düşünmekteyiz. K11R ve K11T lisanlarının aylar önce alınması yakın zamanda satışa çıkacağına da bir işarettir. Yakın zamanda satışa çıkması, onu viral yapma ihtiyacını doğurdu ve Xiaomi yine her zaman yaptığı gibi metroda cihazın görüntülenmesini sağladı. Geçtiğimiz günlerde yakalanan bu görüntü, Redmi K40 Ultra’ya oldukça benziyor gibi. Redmi K40 ile olan aynı boyutta kamera deliği ve yeni hoparlör tasarımı bunu doğrular nitelikte.

Redmi K40 Ultra Özellikleri

Çin Teknoloji Habercisi DCS’nin aktardığı bilgilere göre de Redmi K40 Ultra, 5000 mAh pil ve Mi 11’de olduğu gibi 67W hızlı şarj desteği ile gelecek. Görünüşün de oranlı olduğunu söylediğine göre bütün çerçevelerin eşit olması bekleniyor. Bu bilgi de sızdırılan metro görsellerinin doğruluğunu onaylar nitelikte.

Redmi K40 Ultra Kamera Özellikleri

Cihazın kamera özelliklerinden bahsedecek olursak, Mi Code’da görünen kodlara sizlerle birlikte göz atalım. K11T cihazının Redmi K40 Ultra olduğunu bir kaç ay önce alınan sertifikadan, K11R cihazının ise Amber yani yeniden adlandırılmış Redmi K40 Ultra olduğunu Mi Code’dan biliyoruz. K10 ve K11’in Redmi K40 serisine ait olması, T ve R harflerinin ard arda olması da aynı cihazlar olduğunun bir işareti. Yine Mi Code’a göre K11T ve K11R cihazları bahsettiğimiz gibi. 108MP ve 64MP olarak iki modele sahip olacak. 108MP olan kamera Samsung’un HM2 sensörünü kullanacak. 64MP olan kamera ise OmniVision’un OV64B40 sensörünü kullanacak. Geniş açılar da Redmi K40 serisinde olduğu gibi 8MP IMX355 kullanacak. Cihazlara da bir adet telemacro kamera eşlik etmesi bekleniyor.

Redmi K40 Ultra’nın Ağustos ayı sonlarında tanıtılmasını bekleniyor. Redmi K30 Ultra’da olduğu gibi sadece Çin’de sınırlanan muhteşem bir telefon değil, bütün dünyada kullanılabilecek bir flagship killer olacağı kesin.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçinde Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle