Xiaomi ses üzerinden şarj patenti alıyor!

Xiaomi, gün geçtikçe çeşitli şarj teknikleri üzerinde çalışıyor. Hatırlarsanız şirket kısa süre önce cihazları herhangi bir kablo veya stand olmadan havadan şarj edebilen Air Charge teknolojisini tanıtmıştı. Daha yakın dönemde 200W hızlı şarj destekleyen HyperCharge teknolojisini görmüştük. Xiaomi şimdiyse ses üzerinden şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor ve patentini almak için başvurusunu yaptı.

Xiaomi bu başvuruyu CNIPA’e (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) yaptı. Gelin detaylara bakalım;

Patent Başvurusu

Ses üzerinden şarj teknolojisi, bir şarj cihazı, çevresel titreşimi mekanik titreşime dönüştürmek için bir ses toplama cihazı, çok sayıda enerji dönüştürme ve bir güç dönüştürme cihazıyla çalışmakta.

Xiaomi’nin bu teknolojisi, mekanik titreşimi önce alternatif akıma (AC) çevirecek. Ardından güç dönüştürme cihazı kullanarak doğru akıma (DC) çevireceğini iddia ediyor.

Xiaomi, bu şarj teknolojisinin herhangi bir elektrik prizine ihtiyaç duymadan elektronik cihazları şarj edebileceğini belirtiyor. Şirket patent başvurusunda bulunmuş olsa da, bu teknolojiyi yakın zamanda kullanıma sunması beklenmiyor. Aynı Mi Mix Fold’da olduğu gibi. Yeni bir teknolojiyi ticari olarak kullanıma sunarken üretim maliyetleri,üretim zorlukları gibi çeşitli faktörler devreye girer. Xiaomi’nin önümüzdeki aylarda bu şarj teknolojisini tanıtıp tanıtmayacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

+1
0
+1
0
+1
7
+1
0
+1
0

Berkay Kınacı

Amatör yazar

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçinde Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle